Lesmateriaal waar je zelf mee aan de slag kunt!

Zelf inspirerende lessen geven rondom kunst en cultuur? Dan ben je hier op de juiste plek. Speciaal voor jou als leerkracht hebben we lesmateriaal om jou te ondersteunen bij creatieve en betekenisvolle lessen. 

Het materiaal is:

Praktisch en direct inzetbaar: je kunt er meteen mee aan de slag.
Inspirerend: stimuleert creativiteit, samenwerking en verwondering.

Wil je extra verdieping of begeleiding? Dan koppelt CultuurStation je graag aan een vakdocent die je helpt de creativiteit van je leerlingen te ontwikkelen.

Lesmateriaal rondom het muziekpakket dat je school in schooljaar 2024-2025 ontving, vind je HIER

Aan de slag met Kunst & Technologie

Kunst en Technologie combineren in de klas? Dat klinkt misschien uitdagend, maar het hoeft helemaal niet ingewikkeld te zijn! Met de activiteiten hieronder kun je direct zelf aan de slag. Ze zijn eenvoudig uit te voeren en sluiten aan bij verschillende leerdoelen.

Wil je het nog leuker en professioneler maken? Of vind je het toch nog lastig om de lessen zelf te geven? Dan kun je altijd de hulp inschakelen van een vakdocent. CultuurStation zorgt ervoor dat je gekoppeld wordt aan de juiste vakdocent, zodat jouw leerlingen een inspirerende ervaring krijgen.

Ontdek, experimenteer en laat creativiteit tot leven komen. Gewoon in jouw klas!

Brochure Leerlijn Kunst & Technologie
3 resultaten gevonden
PO SBO SO verwijder alle filters

Verbind muziek en wiskunde met bodypercussie

Tijdens het congres ‘Daarom Cultuureducatie.’ doken deelnemers van de workshop ‘Sla je een Breuk’  met Maarten Zaagman spelenderwijs in de wereld van polyritmes. Met bodypercussie, ritmische patronen en samenspel ontdekten ze hoe muziek en rekenen verrassend goed samenkomen. 

Zin om het zelf in de klas uit te proberen? Ook als je er niet bij was, kun je direct aan de slag met het lesmateriaal hieronder. 
Knip de muziekclips los en oefen iedere clip samen. Laat daarna de kinderen een eigen muzikale zin maken met verschillende clips. Gebruik de titels van de clips om te leren tellen tot 12 met wiskundige benamingen. Veel plezier!

Clips Bodypercussie

Podiumkunst

Een voorstelling is meer dan alleen kijken. Het is beleven, voelen, nadenken en soms zelfs veranderen. De beleving in het theater begint al van tevoren en eindigt met reflectie achteraf. Zo creëer je ruimte voor ervaringen en stimuleer je verbeeldingskracht, taalontwikkeling en kritisch denken.

Met de voorbereidende en reflectielessen maak je van een voorstelling een leerervaring die blijft hangen!

Ook handig ter voorbereiding op een theaterbezoek zijn deze filmpjes:

Welkom in het theater

Bezoek aan theater, concertzaal of museum (groep 7-8)

Algemene lesbrief Podiumkunsten