Procesgericht (thematisch) onderwijs
Maak van leren een ontdekkingsreis
Voor leerkrachten, docenten en culturele partners die:
- leerlingen meer eigenaarschap willen geven;
- onderzoekend en ontwerpend leren willen stimuleren;
- creativiteit doelgericht willen inzetten;
- hun lessen meer diepgang en betekenis willen geven;
- benieuwd zijn naar de verbinding tussen procesgericht werken en thematisch onderwijs.
Wat ga je doen?
Bijeenkomst 1 | Ervaren en ontdekken
Maak kennis met PTO (procesgericht thematisch onderwijs) door de aanpak zelf te ervaren. Je krijgt inzicht in de achterliggende principes en praktische tools om direct in je eigen groep toe te passen.
Bijeenkomst 2 | Ontwerpen
Na een introductie waarin je een bestaand thema gaat samenstellen met andere deelnemers, ga je aan de slag met het ontwerpen van een een thema voor je eigen klas of school.
Bijeenkomst 3 | Verdiepen en toepassen
We delen de opgedane ervaringen en er is ruimte voor vragen en verdieping. Daarna ligt de focus op wat je hiervan mee kunt nemen voor je eigen klas of school. En wat zijn mogelijkheden om dit te implementeren?
Wat levert het op?
- Praktische handvatten die direct toepasbaar zijn in de klas.
- Meer betrokkenheid en motivatie bij leerlingen.
- Inzicht in het begeleiden van creatieve en onderzoekende leerprocessen.
- Nieuwe inspiratie voor lessen, projecten en thema's.
- Een concrete vertaling naar je eigen onderwijspraktijk.
Wil je deze training (met of zonder begeleiding op de werkvloer) voor het team op je school aanvragen of heb je hierover vragen, neem dan contact op met de intermediair die gekoppeld is aan jouw school.
Over de trainer Karin Kotte - www.kunsteducatie.nl
Als trainer en adviseur Cultuureducatie en onderzoekend leren is Karin samen met scholen op zoek naar de kanteling van resultaatgericht onderwijs naar het onderwijs van de toekomst. Zij bekijk het creatieve proces breed. In ieder leergebied kan het creatieve proces ingezet worden om eigenaarschap van leren bij de leerlingen te leggen, het onderwijs betekenisvoller te maken en leergebieden te integreren. Zonder de aandacht voor het halen van de leerdoelen te verliezen. Karin is schrijver van de publicaties: Procesgerichte didactiek, de basis van cultuureducatie met Kwaliteit en De zes niveaus van procesgerichte didactiek. https://kunstedu.nl/pgd-6-downloads/
Office-S
Woensdag 14 oktober, 11 november 2026 en 27 januari 2027 van 14:00 - 17:00 uur
2026-2027
3x 3 uur