Categorie van activiteit CmK cultuurtraject op maat, Cultureel aanbod instellingen
Soort activiteit Lessenreeks
Doelgroep PO, SBO
Leerjaar Groep 7, Groep 8

Portretfoto, fotografie met expo

In 4 lessen gaan we aan de slag rond het thema ‘identiteit en zelfbeeld’. Door verschillende fotografie-opdrachten denk je na over wie jij bent en wat bij je past.

In de lessen op school starten we met een beeldende opdracht om stil te staan bij wie je bent. Verschillende inspirende  (portret)fotografen passeren de revue.    

In kleine groepjes gaan we aan de slag met de fotografie en bespreken deze met behulp van beeldbegrippen als 'licht-donker', 'contrast'  en 'schaduw'. Uit de diverse foto’s kiezen we wat het beste bij jouw zelfbeeld past.  Vervolgens bedenken we hoe een mooie expositie eruit moet zien en wat erbij komt kijken.

We exposeren deze unieke fotoportretten bij CKE, in een gezamenlijke expositie met andere scholen. Inschrijven kan voor 2 periodes; sept-nov 2023 of febr-april 2024. 

Aanbieder(s)

CKE (Centrum voor de Kunsten Eindhoven)

Locatie

CKE, Op school

Losse inkoopprijs

€ 565,-  per groep, minimale afname van 2 groepen per school.

Voor de 3e, 4e groep etc. geldt een gereduceerde prijs van € 476, = per groep, mits afgenomen op dezelfde dag.

Datum

In overleg

Schooljaar

2023-2024, 2022-2023

Duur

4 lessen van 90 min

Culturele competenties

Analyserend
Creërend

Future skills

Creativiteit
Sociale en culturele vaardigheden

Disciplines

Film & Fotografie

Meemaak-/maakactiviteit

Maken