Gastlessen: De Uitvinders Maken Muziek
Straatmuzikant Dunja gaat op avontuur en trekt samen met haar hond en Sam de Sok over de wereld. Samen beleven ze avonturen. Op elke nieuwe plek waar ze aankomen verzamelen ze oude spullen en maken ze er een nieuw instrument van. Helpen jullie mee?
"Een prachtig voorbeeld van hoe leerlingen met een aansprekend thema als muziek leerlingen hun creatieve en technische talenten ontdekken."
Samen bekijken we de inspirerende film "De Uitvinders Maken Muziek".
Vervolgens worden de kinderen in groepjes verdeeld en starten ze aan de mini-workshops. Deze activiteiten prikkelen de zintuigen en duren maar kort, zodat de kinderen geboeid blijven tijdens de duur van de activiteit. Is iedereen klaar met ontdekken? Dan wisselen we naar de volgende activiteit:
Mini-gitaar timmeren
Xylofoonmachine programmeren
Buizeninstrument bouwen
De gastles(sen) kan/kunnen gebruikt worden als introductie op een langer project. In onze gratis downloadbare lesbrieven staan 6 lessen beschreven.
nb: Deze excursie is geen muziekles, maar we ontdekken samen hoe geluid werkt en hoe we instrumenten kunnen maken.
Op school
€ 195 voor de eerste gastles. € 136,50 voor de daarop volgenden.
optioneel een materiaalpakket: €150-€175 voor 24 of 36 leerlingen
in overleg op ma t/m vrij.
2026-2027
1 uur per gastles per groep
1 klas per workshop
1 leerkracht + 1 tot 2 hulpouders